גירושין פורסם על-ידי

השגרה בחיים המשותפים הובילה לתקשורת אפסית בניכם והלחצים של יוקר המחייה בישראל רק החמירו את המצב. קיבלתם את ההחלטה לפרק את החבילה ולצאת כל אחד לדרך חדשה. לפני שאתם שוכרים עורכי דין לגירושין שיחפשו איך לחפש עבורכם רווח גדול ככל האפשר על פני הצד השני, כדאי לחשוב על פניה משותפת לעורכי דין המתמחים בהליך גירושין בהסכמה ולצאת מורווחים יחדיו.

ניהול חיי משפחה בישראל של 2023 לא קלים כמו בעבר. יוקר המחייה נמצא בשיא של כל הזמנים, מרוץ העכברים מעייף מאי פעם ויש הרבה יותר זוגות שקורסים תחת המעמסה הזאת ומחליטים על גירושין.

איך כדאי להתגרש בדרך חכמה

בעבר הלא רחוק רוב תהליכי הגירושין היו ישר מובילים למאבקים של ממש בענייני רכוש, מזונות, משמורת והסדרי ראייה אבל היום אנו בעידן אחר, בו יש יותר פתיחות והבנה שכדי לשמור על חיים שפויים במהלך ולאחר גירושין, כדאי לחשוב על התנהלות אחרת.

כאן נכנס לתמונה המושג של גירושין בהסכמה. למעשה ייתכן וצד אחד פחות הסכים לרעיון הגירושין ורצה יותר לשמור על המסגרת המשפחתית אבל לא בכך עוסק הדבר. גירושין בהסכמה הם גירושין בתהליך יותר ענייני ומהיר שמנוהל באמצעות עורכי דין למשפחה בחיפה שיש להם הכשרה לכך ויכולים להוביל את בני הזוג להגיע להסכמות הוגנות בסוגיות השונות שיש לגביהן חילוקי דעות.

מדוע עדיף להתגרש בהסכמה

יש כמה יתרונות משמעותיים בבחירה של גירושין בהסכמה.

  • זמן – גירושין יכולים להתנהל לאורך חודשים ארוכים או מספר שנים בתהליך רגיל. לרוב יש מאבקים וויכוחים על נושאים שונים וכשאין הסכמה הדבר נגרר בבית המשפט עד להכרעה של שופט.
  • מצב נפשי – גירושין הם לא מצב קל גם אם יוזמים זאת. מדובר על שינוי משמעותי בחיים והדבר משפיע רגשית ו/או נפשית על רבים שעוברים את התהליך וגם לאחריו. על כן ככל שהתהליך יותר נעים ומהיר, יותר קל שלא ליפול מבחינה נפשית.
  • כסף – גירושין בהסכמה בדרך כלל עולים הרבה פחות כסף בתשלום לעורכי דין והוצאות נוספות שיש בהליך גירושין רגיל שמתארך ויכול להיות מורכב יותר עבור כל הנוגעים בדבר.
  • חוסר ודאות – כאשר ניגשים לתהליך של גירושין, יכולים לשמוע הצעות ודעות שונות של עורכי דין וגם לנסות ולהרוויח כמה שיותר בסיום התהליך. למעשה, אי אפשר לדעת מה תהיה התוצאה הסופית ואם תהיו עם היד על העליונה או התחתונה בסוף הדרך. כאשר הדבר מתנהל בהסכמה ובצורה הוגנת, אתם יודעים בדיוק מה הרווחתם יותר ומה פחות בסיום.
  • הילדים – כאשר יש ילדים משותפים הליך של גירושין בהסכמה הוא בעל ערך רב ביותר. הילדים יעברו את הסיטואציה הלא נעימה בדרך יותר מהירה ועם תקשורת בין ההורים שלהם. גם במרבית המקרים יוחלט על משמורת משותפת או שוויונית ככל שניתן והילדים רק ירוויחו מזה בהווה ובעתיד.

ההמלצה שלנו היא לחשוב היטב לפני שבוחרים להתגרש ואם כן מחליטים זאת, אז לנסות שהדבר ייעשה בהסכמה ותוך כדי תקשורת עם הצד השני לאורך כל הדרך.

מאמר זה נכתב באדיבות פורטל חוק וסדר המציג אינדקס עורכי דין בחיפה והקריות לרבות עורכי דין לענייני משפחה בחיפה או בקריות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *