ילד קורא ספר לכלב פורסם על-ידי

זה בדרך כלל קורה להורים צעירים. לפתע מתחילים להעלות בדמיון רעיונות לספר ילדים חדש שהמצאתם לילד שלכם. הסיפור הבדיוני שיצרתם רק עבורו נשמע לכם ככזה שיכול להיות חביב על ילדים רבים אחרים באותו הגיל ואולי כדאי להדפיס ספר ילדים תחת השם שלכם. זהו רעיון מקסים שניתן להוציא לפועל די בקלות ואולי אפילו להצליח בגדול בענף ספרי הילדים ובקרב הורים אחרים.

הוצאה לאור של ספר ילדים חדש היא החלום של הורים רבים. מטבע הדברים הורים צעירים עם ילד ראשון "מגלים" שיש ספרי ילדים רבים שניתן לקנות אבל גם שהם ממציאים ספר ילדים מקורי בכוחות עצמם כאשר הם רוצים להרדים את הילד, לשעשע אותו או לעזור לו להתמודד עם קושי כלשהו.

במקרים מסוימים אותו סיפור לילד האישי הופך להיות מורכב הרבה יותר ואתם מרגישים שיש לכם בראש ספר ילדים של ממש, כזה שאולי וכדאי להדפיס ולהפיץ להורים אחרים של ילדים באותו הגיל.

השאלה היא – איך מדפיסים ספר ילדים בכוחות עצמכם?!

התשובה לכך אולי מעט תפתיע אתכם אבל היא – די בקלות.

הדפסת ספר ילדים בעידן הדיגיטלי של היום כבר איננה מורכבת כמו בעבר הרחוק יותר וכמעט כל אחד עם מעט יוזמה יכול לעשות זאת בכוחות עצמו ובעלויות נמוכות יחסית.

אבל ראשית כל נחזור מעט אחורה לספר הילדים שהמצאתם זה עתה. כדאי מאוד להעביר אותו אל הכתב, לערוך את הסיפור בצורה יותר מקצועית ובשפה שתתאים להורים ולילדים כאחד ואפילו להוסיף איורים או תמונות שניתן לשלב בו.

את התוצאה הסופית שלכם, גם אם היא בתולית בשלב זה, כדאי להציג לכמה קרובי משפחה או חברים קרובים ולשאול מה דעתם על הספר שלכם. למרות שהרוב ירצו להחמיא ולפרגן, נסו לבחון לעומק אם הוא באמת אטרקטיבי ומעניין עבורם והאם הילדים שלהם (אם יש כאלה) אכן התחברו אליו ואוהבים אותו. דרך נוספת לבחינה ראשונית של פוטנציאל לספר היא באמצעות הורים בגן הילדים של הילד שלכם.

בהנחה שקיבלתם פידבקים חיוביים (על אמת…), הגיע השלב לקדם את הפרויקט לצד המעשי שלו ולהתחיל בתהליך של הוצאה לאור לספר שלכם.  במידה ויש לכם תקציב למימון הספר שלכם בכוחות עצמכם אז המצב כבר טוב, אבל גם ם זה לא המצב ואתם לא רוצים סיכונים כספיים מיותרים, השלב הבא הוא לא פניה לבית דפוס אלא ביקור באתרים של גיוס המונים.

אתרים של גיוס המונים מאפשרים לגייס כספים להגשת חלומות שונים, כמו זה של הדפסת ספר ילדים למשל, על ידי חברים באתרים הללו שאוהבים זאת. הם תומכים בסכום כלשהו ובתמורה יהיו הראשונים לקבל את הספר החדש שלכם או תשורה אחרת שאתם יכולים להציע להם.

בהנחה שיש לכם את התקציב הנדרש למימון הפקת הספר, בין אם בגיוס המונים או באופן עצמי, נותר לכם לבחור בית דפוס שיש לו ניסיון וידע לגבי הדפסת ספרים בכלל וספרי ילדים בפרט (עדיף). מבחינה טכנית כמעט כל בית דפוס דיגיטלי עם מכונות דפוס חדישות יכול לעשות זאת עבורכם והיתרון בשיטת הדפסה שכזאת היא שאתם יכולים להדפיס את הספר בכמויות קטנות ולא להתחייב לכמויות של אלפי עותקים. גם לא נתקעים עם מלאי שתופס שטח רב וגם העלות הכללית של הפקת מהדורה ראשונה לספר היא נמוכה יחסית ויכולה להסתכם לעתים ב 2000-4000 שח בלבד.

לאחר הדפסת ספר הילדים שלכם כל שנותר הוא למכור אותו און ליין באמצעות דף נחיתה ורשתות חברתיות שונות או אפילו להציע אותו לחנויות ספרים ברחבי הארץ. ההדפסות הבאות יהיו על פי הכמויות שדרושות לכם על פי קצב ההזמנות שלכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *