פורסם על-ידי

הניתוח להסרת משקפיים בלייזר חוצה גילאים, צעירים, מבוגרים וגם בני גיל הזהב מבקשים לעבור את הניתוח מסיבות שונות, בשל שיפור המראה האסתטי, בשל בעיות בריאות או בשל הנוחות.  אין זה מפליא כי בשנים האחרונות הניתוח להסרת המשקפיים הפך הניתוח לאחד  הניתוחים השכיחים והנפוצים, ועל אף שהניתוח נחשב לניתוח בטוח, יחסית, עדיין מדובר על ניתוח פולשני וכירורגי, ניתוח שכדאי להתכונן אליו ולהכיר מראש את ההליכים השונים.

 

הסרת משקפיים בלייזר – מידע קצר על ההכנות לניתוח ועל הניתוח

כשלושים אחוז ממרכיבי המשקפיים, אינם מתאימים לניתוח הסרת משקפיים. כדי לוודא את התאמת המטופל לניתוח, יש לערוך שלוש בדיקות, בדיקת טופוגרפיה, בדיקה אופטומטריסטית ובדיקה כללית על ידי רופא עיניים.

בדיקת הטופוגרפיה תצלם את קרנית העין ותמפה אותה, הבדיקה האופטומטריסטית תקבע את חדות העין ואת היציבות האופטית ובבדיקה הכללית יבדוק הרופא את בריאות העין ואת תקינותה. רק אם תעברו בהצלחה את כל שלוש הבדיקות, תימצאו מתאימים לניתוח הסרת המשקפיים.

חשוב לבחור במנתח מומחה בתחום הקרנית ובעל ניסיון רב שנים בתחום הסרת משקפיים בלייזר. לפני הניתוח כדאי להיפגש עם הרופא ולשמוע ממנו הסברים על סיכויי ההצלחה, על הסיכונים המלווים את הניתוח, על ההכנה לניתוח ועל הניתוח עצמו. בפגישה כדאי לבצע תיאום ציפיות, לא תמיד הציפיות שלכם מהניתוח הן ציפיות ריאליות, אם תהיו מודעים לכך, לא תתאכזבו לאחר הניתוח.

במהלך  הניתוח משייף המנתח את הקרנית באמצעות קרני לייזר ויוצר שינוי בכוח השבירה של הקרנית. כתוצאה מכך, קרני האור הפוגעות בקרנית יתמקדו ברשתית וייתרו את הצורך בתיקון שמספקות עדשות המשקפיים או עדשות המגע.

 

 הסרת משקפיים בלייזר – שבעה טיפים ועצות טובות

עשרה ימים לפני הניתוח יש להסיר את עדשות המגע מהעיניים. עדשות המגע משנות את מבנה הקרנית וכדי לקבל תוצאות מדויקות בבדיקות האחרונות הנערכות לפני הניתוח חשוב להסיר אותן.

לאחר הניתוח העיניים רגישות מאוד, לכן חשוב להרכיב משקפי שמש במשך השבוע הראשון לאחר הניתוח.

לאחר הניתוח העיניים מטושטשות מאוד, הראייה אינה חדה ואסור לנהוג. חשוב להגיע אל הניתוח בעזרת בלוויית מבוגר בעל רישיון נהיגה שיוכל להסיע אתכם הביתה.

אם יש לכם כאבים לאחר הניתוח תוכלו לטפטף טיפות הרגעה שקיבלתם מהרופא. אם הכאבים חזקים במיוחד וטיפות ההרגעה אינן מצליחות לשכך את הכאבים או אם הכאבים אינם חולפים כעבור שבוע ימים, יש לפנות בהקדם לרופא המנתח.

בכל ניתוח להסרת משקפיים באמצעות לייזר ייתכנו תופעות לוואי כמו יובש בעיניים, הפרעות זמניות בחדות ובאיכות הראייה, טשטוש וסנוור. תופעות אלו אמורות לחלוף כעבור מספר שבועות, אם הן לא חלפו, גשו בהקדם לרופא עיניים.

אם אינכם מתאימים לניתוח להסרת משקפיים תוכלו להיפטר מהמשקפיים באמצעות השתלת עדשה תוך עינית.

לאחר הניתוח חשוב להיות במנוחה לפחות שלושה ימים ולהימנע מפעולות ספורט ומפעולות המאמצות את העיניים.

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *