מידוף למחסן לרוחב הקיר פורסם על-ידי

כשאנחנו מחליטים להקים מחסן לבית או לעסק, אנחנו צריכים להחליט כיצד אנחנו מרוהטים אותו בצורה כזו שהוא יכול להתאים לנו מבחינת אחסון, כלומר שנוכל להשתמש בו באופן אופטימלי על מנת שנוכל לאחסן אתה דברים שלנו כמו שאנחנו רוצים. לשם כך אנחנו צריכים לדעת כיצד למדף את המחסן.

לפני שאנחנו מחליטים איך לעשות מידוף, אנחנו צריכים להבין מדוע דווקא מידוף זה הדבר הנכון עבורנו. הרי אנחנו יכולים להשתמש בעוד שורה של פתרונות אחסון אחרים. התשובה מתחלקת לשתיים. ראשית, ניתן להשתמש במידות בצורות שונות, אפשר לעשות את זה בתוך ארונות, וכן מחוצה להן. כלומר, לא חייבים להשתמש באלמנט מסוים ספציפי בשביל ליהנות מכך.

שנית, מידוף הוא הרבה יותר נוח מאשר פתרונות אחסון אחרים, אין צורך להשתמש במגירות וארונות, אפשר להשתמש בצורות יותר נוחות.

 

אז כיצד אנחנו עושים מידוף למחסן?

ראשית, אנחנו בוחנים את השטח שעומד לרשותנו, מה עומד לרשותנו, מה אנחנו יכולים להתקין בו, כיצד אנחנו יכולים להתקין אותו.

לאחר מכן עלינו לבדוק מה בדיוק אמור להכיל המחסן, מה אנחנו בדיוק צריכים, ולשם מה. יש מחסנים בהם נרצה שהמדפים יהיו ארוכים, יש מקרים בהם המדפים יהיו קצרים, מצבים בהם המדפים יהיו עמוקים וכאלה שפחות. הכל שאלה מה אנחנו צריכים, מה יכול להתאים לנו יותר.

בהמשך אנחנו נבחן את שאלה הגובה של המדפים. האם אנחנו רוצים מדפים מהרצפה עד התקרה, או מדפים שהם בחצי גובה. הכל שאלה מה יותר נכון עבורנו. זאת כמובן גם בהתאמה לגובה של המחסן ולשטח שלו. הרי אם מדובר במחסן רחב וגדול, ייתכן מאוד שאנחנו לא נצטרך מדפים מלמעלה עד למטה, ייתכן מאוד שנוכל להשתמש במדפים הרבה יותר נמוכים.

אנחנו צריכים לזכור עוד נקודה אחת והיא העיצוב של המדפים. אנחנו יכולים לבחור בין מדפים מפלסטיק, מדפי עץ, מתכת ומדפים אחרים. הכל שאלה בהתאם לסוג המחסן, ולא רק לצרכים שלנו. שאלת העיצוב היא הכרחית אם מדובר במחסן אליו אמורים להיכנס לקוחות למשל או שהוא חלק משלים לחנות או לעסק.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים להתייחס אליה בהקשר של של מידוף למחסן היא, העמידות של המדפים. אנחנו צריכים לצאת מתוך נקודת הנחה שאין לנו כוונה להחליף את המדפים מדי שבוע או מדי חודש או שנה, לכן עלינו לחפש מדפים שנוכל להשתמש בהם לאורך זמן ללא חשש. בצורה כזו נוכל ליהנות מהם יותר וגם נחסוך בעלויות.

נקודה אחרונה שנתייחס אליה היא האופן בו נעמיד את המדפים, איפה בדיוק וכיצד נוכל להעמיד אותם בצורה כזו שיהיה לנו נוח להשתמש בהם. אנחנו צריכים לבחון היטב את המקום של המדפים במרחב, כיצד נוכל לנוע בשטח בצורה נוחה מצד אחד, ומצד שני, שיהיה לנו מספיק מקום גם לאחסן דברים וגם להזיז אותם בצורה טובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *