פורסם על-ידי

כפי שכל ישראלי יודע היטב, החיים במדינת ישראל הם פעמים רבות לא קלים, וזאת במידה רבה כתוצאה מהאירועים השונים אשר מתרחשים באופן יומיומי, ומקשים לא מעט על כולנו. מדובר בראש ובראשונה בהשלכותיו של האיום הביטחוני, המוטל על ישראל מיום הולדתה, ודורש מכל ישראלי להתנהל באופן מחושב בחיי היום יום, כמו גם להתעדכן באופן תמידי באירועים המתרחשים בשטח.

מסיבה זו, אין פלא שמרבית תושבי מדינת ישראל מקפידים להתעדכן בשוטף אחר אירועי היומיום, ויעיד על כך האחוז הגבוה של תושבי המדינה המנויים לאחד מהעיתונים היומיים, המופצים מדי בוקר לבתי הלקוחות. עם זאת, ובעקבות העלייה המטאורית בתפוצת רשת האינטרנט במהלך השנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים בוחרים להתעדכן באירועי השעה דווקא על גבי רשת האינטרנט.

חדשות ברשת האינטרנט – לא תמיד מחוברות לשטח

כיום פועלים ברשת האינטרנט מספר רב של פורטלים המוקדשים לחדשות בשפה העברית, כאשר חלקם מתמקדים במגוון האירועים האקטואליים אשר עשויים לעניין את הציבור (Ynet, Walla, Mako, ועוד), וחלקם בוחרים להתמקד בעיקר בחדשות מתחום מסוים, כדוגמת תחום הכלכלה (THEMARKER, גלובס, כלכליסט, ועוד).

עם זאת, מרבית אתרי החדשות הגדולים מקדישים את מירב מאמציהם לכתיבת מאמרי תוכן מקיפים, המתייחסים לאירועי השעה בהרחבה, ומתוך פרספקטיבה רחבה ככל הניתן. כמו כן, גופי התקשורת בישראל כפופים מבחינה חוקית להוראות ענף הצנזורה, וזאת בהתאם לחוק. על כן, מרבית הידיעות החדשותיות המהותיות נדרשות להיות מאושרות טרם פרסומן לציבור הרחב.

כתוצאה מכך, במקרים לא מעטים חל שיהוי ניכר בין הרגע שבו מתרחש אירוע מסוים, לבין הרגע בו הוא זוכה לפרסום באותם הפורטלים באינטרנט. לא נדירים המקרים בהם אירוע מסוים זוכה לפרסום ראשוני רק מספר שעות לאחר התרחשותו, במקרה הטוב, וזאת כתוצאה ממגוון השיקולים העומדים למול עיניהם של מנהלי הפורטלים.

מבזקי חדשות – להיות תמיד מעודכן

בנוסף לפורטלים החדשותיים הגדולים, קיימים ברשת עוד מספר אתרי אינטרנט קטנים יותר, אשר מתרכזים בראש ובראשונה בתחום מבזקי חדשות, דהיינו בדיווח ראשוני על אירועי השעה, תוך שימת דגש על עצם ההתרחשות, ולא על מתן פרשנות לטובת הקורא. התפיסה העומדת בבסיסם של אתרים אלו, היא כי תפקידם הוא אך לספק את המידע העדכני ביותר, ואת הפרשנות יש להשאיר לקורא הנבון.

אחד מהאתרים הגדולים בישראל, המוקדש למבזקי חדשות, הוא אתר Rotter Net, אשר מנהליו חרטו על דגלם מתן מידע מידי על כל אירוע אקטואלי רלוונטי, וזאת במהירות האפשרית. יתרה מזאת, ברבות הזמן רבים מהגולשים המשוטטים באתר הפכו בפועל ל"כתבי חדשות", ומעדכנים אודות כל התרחשות בשטח באופן מידי, ובטווח זמן של דקות ספורות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *