פורסם על-ידי

רק אחרי שהתחלתי להימנע גם מסוכר וגם מגלוטן (בנוסף לצמחונות), הבנתי כמה להיות טבעוני זה לא קשה כמו שנדמה לפעמים. כלומר יש בסיס לאמירה הזו. טעמתי מכל העולמות. טוב נו אולי טעמתי זו לא המילה המדויקת. בעיקר נמנעתי. וחייבת לומר לכם שטבעונות, במיוחד היום, היא כיף חיים וקלי קלות. רוב הזמן לפחות.

 

אז מה כל כך קל בזה ולמה אני שמה דגש על "במיוחד היום"? ובכן, היום יש כל כך הרבה יותר מודעות ובלוגים שעוסקים בנושא ומכילים מתכונים טבעוניים מוצלחים מאד שכמעט ואין מישהו שלא ימצא מגוון נאה ועשיר של אוכל טעים ומספק לשגרת היום יום שלו. גם פשוט וגם מורכב, גם מתוק, גם מלוח, גם לחטוף לדרך וגם לאירוח. בנוסף, יש לא מעט מסעדות טבעוניות חדשות בנוף, צצות כפטריות אחרי הגשם, אבל אפילו בזה אני לא עוסקת כרגע, אלא פשוט במתכונים טבעוניים להכנה ביתית ופשוטה. זה מדהים, יש כל כך הרבה אפשרויות מופלאות! באמת שלא דברים מופרכים מדי או תלושים מדי או מסובכים מדי.

 

בסך הכל, למי שמתמקד בעיקר ברכיבים טבעיים טבעוניים ולא בייצור תחליפים שאמורים להידמות למשהו אחר מהחי – זה בכלל סיפור פשוט למדי. ולמען האמת, גם אם החלטתם מדי פעם להשקיע ולהכין בבית "גבינה קשה" כלשהי או "מיונז" – זה לא כזה סיפור. מה שכיף, זה שבכל המקרים, יש פחות או יותר מיליון אופציות וגרסאות של אותו מתכון שנוסה על ידי המוני גולשים, שמביעים חוות דעת, מעדכנים, משדרגים ודואגים לשתף ברשת. שלא לדבר על כמה בלוגים מושקעים ומדהימים במיוחד שיצא לי להכיר שאפשר למצוא בהם כל מה שרק תעלו על הדעת. ככה זה כשאוכל הוא גם אג'נדה שבוער לקדם.

 

לסיכום, מתכונים טבעוניים, כמו מתכונים רגילים אגב – יכולים כמובן גם לאכזב. גם כאן חשובות המלצות או דירוג או חוות דעת של חברים שניסו או גולשים, כמו גם איפה מצאתם את המתכון. כאמור יש בלוגים מופלאים ולא מעט אתרים מצוינים או עמודי פייסבוק ואפילו אנשים פרטיים שמשתפים את ניסיונם במטבח הטבעוני ומסייעים לאלפי נשמות טובות רעבות וקצת אבודות למצוא את דרכם בעולם הטבעונות. כל מה שצריך זה לרשום בגוגל "מתכונים טבעוניים" וייפתח בפניכם עולם שלם ועצום של תוצאות גוגל טבעוניות למהדרין ומשמחות קיבה.

 

הכי חשוב זה לא לשכוח – טחינה מסובבת את העולם וגם חלב קוקוס על תצורותיו השונות הוא מלך לא קטן, למקרה שאתם על סף מנת יתר של טחינה. אם יש כזה דבר.

ורגע של רצינות, באמת שיש עוד אופציות נהדרות מעבר לטחינה, צריך רק להתאמץ קצת לשנות הרגלים ולגלות. זה משתלם לכם וליצורים שחולקים אתנו את הכדור הזה.

בסך הכל הרי אנחנו מה שאנחנו אוכלים, ובלי קשר לשום אג'נדה – כדאי שזה יהיה הכי מושקע ובריא וטרי ונפלא שאתם יכולים להעניק לעצמכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *