כשם שאימא רוצה את המזון הטוב ביותר לתינוק שלה, כך גם בעלי חיות המחמד רוצים להאכיל אותם במזון משובח ואיכותי, אפילו כזה המיוצר מאותם חומרי גלם המיועדים לבני אדם.

חברת אלמו נייצ'ר, שהוקמה בשנת 2000 על ידי איש העסקים פייר ג'ובאני קאפלינו, הייתה החברה הראשונה בעולם שהחדירה לשוק מזון בעלי החיים מזון העשוי מרכיבים טהורים בלבד נטולי כל תוספי מזון כלשהם. מדובר במזון בעל איכויות גבוהות מאוד שניתן למצוא בו רכיבים המיועדים אפילו לצריכה של בני אדם. החברה דוגלת בתזונה מאוזנת לחתולים המשלבת בין מזון רטוב – 60% לבין מזון יבש – 40%, תוך גיוון במקורות החלבון (עוף, דג, בקר…).

במהלך השנים השיקה החברה את המזון הרטוב הטבעי הטרי הראשון בעולם שנקרא "לג'נד", את "אלמו נייצ'ר ג'לי" הכולל ג'לטין טבעי המסייע במניעת היווצרות כדורי שיער במעי, את סדרת שימורי Daily Menu (לחתול או לכלב) שהוא מזון מלא בעל תכולה גבוהה של בשרים ודגים, סדרת שימורים המכילים חלבון מסוג אחד בלבד (היפואלרגנים) שמיועדת לכלבים ועוד מוצרים רבים.
החל משנת 2003 החברה משווקת ל-40 מדינות ברחבי העולם כולל ארצות הברית וקנדה.

אולם אלמו נייצ'ר היא לא רק חברה שמייצרת מוצרי מזון לחיות המחמד. אלמו מקצה את מיטב המשאבים שלה גם לפרויקטים של תמיכה, תרומות ושיקולים שקשורים לרווחת בעלי חיים. היא מממנת ומפעילה מיזמים אלו באמצעות קרן הצדקה "אלמור". כך החברה מאמינה שהיא מפיצה את הערכים וההערכה שהיא חולקת כלפי בעלי חיים.

בין פעילויותיה של קרן הצדקה אלמור:

 מזון באהבה – love food

לאב פוד הוא מאגר מזון של החברה שנמצא באירופה אשר מיועד לחתולים ולכלבים ששרויים במצוקה או במצבי חירום. במסגרת הפעילות אלמו נייצ'ר מחלקת מאות אלפי ארוחות חינם מדי שנה באירופה לבעלי חיים שלנים בבתי מחסה או נמצאים אצל משפחות נזקקות, וכן גם לכלבי רועים משוטטים. במהלך שנת 2016 בלבד חולקו כמיליון ארוחות!

מיזם הזאבים – לחופש נולדו

יש מחקרים שמלמדים כי לזאב יש מרכיב חשוב בשמירה על האיזון הביולוגי בטבע ובחיים על פני כדור הארץ ולכן הרימה אלמו נייצ'ר פרויקט תמיכה ושיקום של זאבים על מנת להחזיר אותם לטבע. החברה הקימה מרכז שמיועד לשיקום הזאבים שנמצאו פצועים, מורעלים או חוו פגיעה כתוצאה מציד בלתי חוקי. במרכז מטפלים בהם עד להחלמתם המלאה ושיקומם המלא.

DBD – בנק הדם לכלבים

בנק הדם של הכלבים (Dog Blood Donors) מחבר בין המחויבות כלפי בעלי חיים לבין סולידיות בין בני אדם.  בנק הדם האיטלקי מרכז למעשה נתונים על כלבים תורמי דם. המקום מופעל על ידי קרן אלמור של אלמו נייצ'ר, תחת חסות ההתאחדות הלאומית של הווטרינרים האיטלקיים והפדרציה הלאומית של הווטרינרים האיטלקים. המטרה העיקרית שלו היא להקל על הנגישות לאיתור מנת דם בעת הצורך ולקיצור הזמן עד לביצוע עירויי דם לכלבים הזקוקים להם באופן בהול. הבנק מבצע למשל בדיקות ללא תשלום לזיהוי סוג הדם של הכלבים התורמים ומבצע התאמה לתרומה.

אלמו נייצ'ר ידידותית יותר לסביבה!

לחברת אלמו נייצ'ר אכפת גם מהסביבה שבה אנחנו חיים והיא פועלת להגנתה, למשל ע"י צמצום רמות הפליטה של חומרים מסוכנים. לכן היא פועלת גם במישור הזה ברמה העולמית.
האיחוד האירופי הכריז על הפחתה של 20% בכמויות החומרים המסוכנים הנפלטים עד שנת 2020, כאשר צרפת ובריטניה הציבו לעצמן יעד של 30%. חברת אלמו נייצ'ר בחרה להיענות לקריאה של האיחוד האירופי ולצמצם את הפליטות שלה תוך שיפור היעילות האנרגטית שלה.

איך היא עשתה זאת? קודם כל, הצעד הראשון היה החלפה מלאה של חומרי האריזה של המוצרים לחומרים גמישים שניתנים למחזור ב-100% וכן סילוק שכבת האלומיניום בחלק הפנימי של האריזות.
בנוסף, החברה כל הזמן בודקת ומשפרת את המרכיבים בשרשרת הייצור שלה – מקור חומרי הגלם, החומרים הנפלטים לאוויר כאשר שורפים חומרי פסולת במקום למחזר אותם בצורה ידידותית לסביבה וכן האנרגיה הנדרשת לסילוק הפסולת.

אלמו נייצ'ר היא ללא ספק אחת מהחברות הראשונות בתעשיית המזון לבעלי חיים שמפגינה ידידותיות אמיתית לסביבה.

אז כפי שאתם כבר מבינים, אלמו נייצ'ר היא לא רק עוד חברה לייצור מזון איכותי ומשובח לכלבים ולחתולים. מדובר בחברה עם ערכים אמיתיים וחשובים שהיא עומדת מאחוריהם, אותם היא מממשת בשלל פעולות חשובות המשנות באופן משמעותי את החיים של בעלי החיים באירופה ובעולם. כי מבחינתה, היא קודם כל מחויבת לרווחתם של הכלבים והחתולים באשר הם.

אולי יעניין אותך גם
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *