פורסם על-ידי

אם יש לכם בריכת שחייה ליד הבית, אתם בוודאי מכירים את הצורך החשוב לשמירה על ניקיון המים, צלילותם ושמירה על ניקיון של הקרקעית. ישנם מכשירים מתקדמים אשר ניתן לעשות בהם שימוש ולשמור על מים צלולים ונקיים לאורך כל חודשי השנה. כל בריכה מחויבת במערכת הזרקת כלור או שימוש בטבליות שניתן להשליך למים באופן ידני. ניקוי הבריכה יכול להיעשות על ידי מכשירים חשמליים או על ידי עזרים טכניים פיזיים.

בריכת שחייה ביתית – הבעיות ופתרונן

ישנם סוגים שונים של בעיות שעלולות לצוץ ככל שמדובר על בריכות שחייה. כל תופעה ניתנת לטיפול על ידי חומרים ואמצעים שונים:

  • אם על דופן הבריכה מתגלים חלקים בעלי שטח חלקלק, הסיבה היא בדרך כלל ריבוי של חיידקים או רמה נמוכה של כלור. ניתן להוסיף כלור למים או לאזן את רמת הPH . אפשר גם לבצע חיטוי.
  • הופעת נקודות שחורות על הקירות של הבריכה יכולה לנבוע בשל מחסור בחומר חיטוי או זרימת מים לא מספקת. ניתן להבריש את האזורים הללו האמצעות כלים ייעודיים ולהשתמש בחומרי חיטוי על פי הצורך. אפשר גם לעשות שימוש במשאבה.
  • אם מי הבריכה הם בעלי גוון ירקרק או עכורים למדי, הסיבה לכך היא התפתחות של אצות או לחילופין משקעים של מלחים שונים שגורמים לקורוזיה. הפתרון הוא ניקוי של קרקעית הבריכה על ידי רובוט או מטאטא שיונק את המים ומנקה אותם.
  • בעיה שקשורה בהבדלי לחץ במסנן של המים – הפרשים גדולים מידי בכניסה וביציאה של המים בבריכה עשויים להצביע על סתימה בתחתית המסנן, עומס של זיהום או שכבת סינון עליונה שנסתמה. ניתן לבצע שטיפה חוזרת ולהזמין איש מקצוע שיטפל בתקלה.
  • במקרה של הצטברות של אבנית על הדפנות או על הקרקעית, כדאי להוריד את טמפרטורת המים ולאזן את רמת הPH

מתי כדאי לפנות לאיש מקצוע

אמנם ניתן לטפל בבריכה באופן עצמאי מבלי להיעזר באנשי מקצוע, אך במקרים שונים יהיה עליכם לפנות לחברה מקצועית שתספק לכם טיפים ומידע אודות אחזקת הבריכה. יש לבצע את הטיפולים בצורה מקצועית ורצינית וישנם מכשירים שונים שניתן להיעזר בהם ולתחזק את הבריכה.

חשוב לבחור בחברת אחזקות יעילה וזמינה שתוכל להיות בשטח תוך זמן קצר מבלי לגרום לכם לוותר על השימוש בבריכה ולו ליום אחד. עונת הקיץ היא בהחלט העונה היותר פופולארית לשחייה בבריכה, מאידך, ניתן לעשות שימוש בבריכה גם בעונת החורף ועונות המעבר על ידי שימוש בגגונים מסוגים שונים שיסוככו מפני גשם, קור ורוחות.

רובוטים על פני הקרקעית

מכשירי ניקוי רבים הם אוטומטיים ואין כל צורך לדאוג שהם יעבדו. רובוטים לניקוי קרקעית הבריכה יעשו את העבודה וישמרו על מים צלולים ונקיים לאורך כל העונה. כדאי גם להתעניין בחומרים שונים שעשויים לסייע ביצירת מים צלולים יותר.

הבריכה שלכם זקוקה לניקוי יסודי? בחברת אגמים המומחית בניקוי, אחזקה וגם בניית בריכת שחיה בקריות, תוכלו למצוא מגוון רחב של שירותים שיסייעו לכם להחזיר את הברק לבריכה שלכם: חיטוי במלח, התקנת מערכות סינון, התקנת מערכות כימיקלים ועוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *